ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

Why did the Allies decide on a Europe First approach to fighting WII, after the Us entered the war?
Solve the inequality 1+4p<9
Please help ASAP. Thanks so much.
By studying footprints, skin prints and feather prints, many paleontologists now believe dinosaurs are most closely related to A reptiles B. amphibians C. mamma
Draw a model or use numbers to solve the equation 3+x= 11. What is the solution?
How did Barack Obama's campaign in 2008 contribute to his growth?
Find the slope and y-intercept of the line y=-1/5x+9
Ejercicio 3: mi casa tiene medidas 5m de ancho por 15 de largo. Se quieren cubrir 72 m2 con baldosas cuadradas de 30 cm por cada lado. El número de baldosas que
Erinn's basic cell phone plan charges $54.99 for service plus $0.18 per minute beyond the included 500 minutes in the plan. How much will it cost Erin if she u
1 m = 3.28 ft About how many meters are in 41 feet?