ani823
ani823 ani823
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

a landscaping store charges 12.50 per pound of gravel if you purchase 3 pounds or less. any gravel you purchase beyond the first three pounds costs $10 per pound. write a piecewise function

Respuesta :

champ70
champ70 champ70
  • 01-11-2020

Answer:

i dont even know......

Answer Link

Otras preguntas

an example of a paradigm shift in theory ?
Magnesium is a light metal with a density of 1.74 g/cm3. What volume is occupied by 1.35 kg of magnesium?
number 37.....…………………………………
What is the GCF OF 52 and 32. Need work to be shown
which issue is not a problem for the polish economy
what is the slope of the line with equation 4x-2y=4
choose the correct word to complete this sentence. pete was angry ____ the chickens in the yard. at with
programmers use the term ____ to describe programs that are well designed and easy to understand and maintain. a. industrial c. well-behaved b. intractable d. e
A skier is trying to decide whether or not to buy a season ski pass. A daily pass costs $67. The season ski pass costs $350. The skier would have to rent skis w
yuri measured the snowfall over a four-day period and calculated a total of 15131513 inches of snowfall. if it snowed 434434 inches on the first day and 212212