preciouslaary
preciouslaary preciouslaary
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

4 pencils costs
GH¢ 2.oo
find the cost
of 20 pencils​

Respuesta :

nayanashibu
nayanashibu nayanashibu
  • 01-11-2020

Answer:

10.00

hope it helps you

Answer Link

Otras preguntas

Consider this reaction and its rate law. 3A+2B--> products rate=k[A][B] what is the order with respect to A? What is the order with respect to B? Wha
Why did Parliament pass the Sugar act?
what is region of scranton pa called
A bag contains two red balls and five blue balls. You draw out a ball, record its color, replace it, and then draw out a second ball. What is the probability th
another company offers a rate of $0.05 per minute. how would you find the unit rate per hour?
what fraction is equal to 2/5 4/7,4/10,6/9
Why did Parliament pass the Sugar act?
In what area of medicine did the incas make the most notable advances? a. surgical preparation b. antibiotic medicine c. splinting of broken bones d. organ
18 > s-(-4) please help
Ellos __________ en el comedor.