willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
a garden table and bench cost 652 combined. the garden table costs 98 less. what is the cost of the bench
Which of the following is true? 4.3 < 2.5 1.8 < - 3.3 -.8 < 0 -.5 < -.7
what's the answer? because i didn't read the story
List at least three natural processes that can cause a change in an environment
1,3,1,12,1,48,1 use the pattern to find next number
adding drops of food coloring to a beaker of water more organized system?
The euglena's red eyespot is used for _____. photosynthesis binary fission detection of light detection of danger
What is the perimeter of a rectangle with a length of 6 and 4/5 inches and a width of 2 and 2/3 inches?
A form of matter that can be felt and not seen is _______. (1 point) A. gas B. liquid C. solid
What is the median of the following set of numbers? 121, 347, 45, 21, 300, 614, 312, 333, 421