pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Why is RNA necessary to act as messenger?
Nadine can send or receive a text message for 15 cents or get an unlimited number for 5 dollars. Write and solve an inequality to find how many messages she can
Rewrite the function c(x) =9(x+3) using the distributive property
Why is RNA necessary to act as messenger?
Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?
Can u paraphrase the quote ”let things take their course”
A child is standing across the street from his apartment . His mother is on their balcony . The angle of elevation between the child's eyes and his mothers eyes
two identical freight cars roll without friction towards each other on a level track. one car rolls 2 m/s the other 1 m/s. after the cars collide they couple an
What two major processes are involved in the oxygen cycle?
is it possible for a distance versus-time graph to be a vertical line?