C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

What are greenhouse gases?
Words to match the expression 36÷4
PLEASE, PLEASE HELP ME?!?4. Identify the word or words that the underlined phrase modifies.The cool, blue water in the pool attracts everyone on these hot summe
Why did the British Monarchy's believe that they had a right to tax the colonies in order to help finance the French and Indian War?
what number must be added to 15,-6,& 12 to have a mean of 5? EXPLAIN!!
Explain how you can find the missing number in 3 4/5 / missing number = 2 5/7
Show how to find the value of six dimes an eight pennies
How do you multiply mixed numbers and fractions?
Kelly and 23 friends go roller skating.They pay a total of 186 dollars. About how much does it cost  for one person to skate?
What is the value of x?