kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

what is the balanced chemical equation for caffeine?
write the ratio 6 ft to 4yd as a fraction in simplest form.
Why should mass not be represented by an arrow?
Suppose the slope of a line is positive. Describe what happens to the value of x as the value of y increases
Signs of Roman decline were manifested by agricultural and economic prosperity which undermined the values of Rome. the weakening of Rome's army which was force
select difference of (8x2-3x3) - (2x2-5x3)
How do you derive the drift velocity equation (I = nAve)?
If a=3 and b=5, what is the value of 3a + b to the power of 2?
If x=3 and y=-2 and z=4, what is the value of 3x + 2y - z?
What is party-as-organization?