garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

which lines are perpendicular to 3x-y=10? select all that apply A. y=3x+5B. y= -1/3x+17C. x+3y=27D. y-2=1/3 (3x+36)
Explain the reasons behind James Madison’s Bill of Rights.
9 2/3 × 6/7 = 2 3/4 × 5/6= 3 1/4 × 1/3= 3 2/3 × 2/3= 6 1/6 × 1/2=
7. Where did slaves have harder lives?
And can you also please show the work too !!!!
Annie Leibovitz's photos of the Queen show her as all of the following except _____. regal, detached unshakeable glamorous embellished with a dark foreboding b
help please1. Cyrus the Great was a powerful leader. His subjects rarely rebelled against him. Based on what you know about him, why do you think this was the c
What had to happen in Panama before the canal could be built? A French contractors had to be hired. B A cure for malaria had to be discovered. C The US Arm
Explain the reasons behind James Madison’s Bill of Rights.
Each sentence describes an interaction between two of Earth’s spheres. Match each sentence with the spheres that are interacting. geosphere and hydrosphere hydr