Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

pythagorean theorem If l = 12 cm and m = 35 cm, what is the length of n?
Wanda, the Channel 1 weather person, said there was a 30% chance of rain on Saturday and a 30% chance of rain on Sunday. Should Wanda be fired? HELP PLEASE
What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
who decided the election of 1800 and why ?
Why does 2 pi divided by 1/3 equal 6 pi?
What is the Difference between Research and Investigation???
Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?
The tickets for the concert are selling for $12.00. Juanita is going to the concert with a group of 25 people. There is a discount of 1/8 off each ticket for gr
What is the answer to split 56 in the ratio of 3:4
Add the following fractions.3/8 + 5/12 =