jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Type this equation in standard form.3x = 2y + 7
Which text in this excerpt from N. Scott Momaday's The Way to Rainy Mountain uses a simile to create a vivid picture? For my people, the Kiowas, it is an old l
What physical feature is to the east and west of the nile river
Help me with number 4!!!!
Janet has 23 cups of potting soil for her new plants. she evenly distributes the soil into 5 pots. which location on a number line correctly indicates the numbe
four more than twice a number is 8
Ann had 75 fliers to post around town. Last week, she posted 25 of them. This week, she posted 15 of the remaining fliers. How many fliers has she still not pos
What does the dog in the image above represent
Which point is on the circle described by (x - 2)2 + (y + 3)2 = 4? (2, -5) (1, -4) (2, 0) (0, 0)
Who created a code of law for the Ottoman Empire?