srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

describe why Native American slavery did not last long​
This equation shows how the total cost of visiting the art museum as a member is related to the number of visits. c = v + 11 The variable v represents the numbe
what is the solution to the equation [tex]2x - 7 = 6x + 1[/tex]​
Which of the following was one of the influences of the Roman republic in the farmin of the constitution
Hotah and his 3 friends are each running 1/4 of a 2-mile relay race. How far is each person running?
Which state was not a restoration colony? A. New York B. Georgia C. New Jersey D. Carolina
What is the best definition of act in a play
what is a weather font?
Select the correct answer. Which sentence has an adjective clause? O A Mike rode his bike on mountain trails because he found them challenging. OB. Gary donated
What is the distance, to the nearest whole number, from K (5, 6) to P (1, 1)?