kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Mr. Smith lost 10 pounds in one month. At the end of the month, he weighed 240 pounds. What percentage did Mr.Smith decreased he weighed? A. 4% B. 7% C. 10% D.
Vertex of = 2 − 6 + 9
Factor each completely. b^2 + 8b + 15
How do enzymes facilitate (speed up) chemical reactions
Which choice correctly describes this event? I will pull a blue marble at random out of a jar with 49 red marbles and 1 blue marble A) Certain B) Impossible Lik
4. Analyze: In a food chain, each animal eats only one other animal or plant. Based on yourexperiments, what is the food that each animal eats? Explain how you
What are three Side lengths that will not form a triangle
A botanist is comparing plants that reproduce asexually with plants that reproduce sexually. What is asexual reproduction? What is the major advantage of asexu
8) A wise man once said, "400 reduced by 3 times my age is 127." What is his age?
If oil from the Canadian sands is so difficult to extract, why does Conoco Phillips bother?