bijq526 bijq526
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $6.00 for 4 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $24.00? Complete the explanation.

Respuesta :

jacksonstader895
jacksonstader895 jacksonstader895
  • 01-12-2020

Answer:

about 19 apples

Step-by-step explanation:

Answer Link
Kylehanks2004 Kylehanks2004
  • 01-12-2020

Answer:

51

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the sum of the square root of 63 and 144,divided by 5​
What is $124,503 rounded to the nearest thousand?
Four friends go to the movies. How many different ways can they sit in a row?
find the surface area
Telitha notices that a coworker always undercharges her friends when they make purchases at the shop. Telitha is worried that if she reports this coworker, ever
Which sentence most clearly makes use of smile
Who published the first newspaper published in the Gold Coast?
Why are scientific models important?
In the manor system, the upper class __________. a. lived in castles in luxury c. dispensed justice and looked after the land of their manor b. lived in houses
planning practices are different from organization to organization. discuss