makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

tina bought some nail polish and lip gloss at the store. the nail polish cost $4.50 per bottle and lip gloss cost $7 per tube. tina bought 9 items and paid $50.
What motivated Europeans to begin looking to distant lands?
Write the number in two other forms: 0.632 --------- The example reads: 0.200 / 200 thousandths / 200 x 1/1000
Can someone tell me the answer for 18-7÷0
What number is 10,000 less than 337,676?
25% of 88 is the same as what percent of 22? 1) 12 1/2% 2)40% 3) 50% 4) 100%
What is 8.7 billion as a scientific notation
is 7 over 9 , 5 over 12, and 5 over 8 terminating or repeating decimals? and what are they in decimals? please explain..thx :)
what is the least 10 digit whole number
A carton can hold 1000 unit cubes that measure 1 inch by 1 inch by 1 inch. Describe the dimensions of the carton using unit cubes. Can you explain to me how to