Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

if f(x) = 4 x^2 and g(x) = x+1, find (f•g)(x)
Lee has earned an undergraduate degree in biology. he is motivated to become a doctor. he has ascertained three letters of recommendation from his professors an
Which organelle is used as temporary storage for water, waste products, food, and other cellular material?
E=mc square m=3 c=6 solve for E​
Which of the following is a composite number? A: 47 B: 91 C: 101 D: 131
1. A flat wash in watercolor is all one value.TrueFalse​
Which is taking so much of a drug that it leads to coma or death? A.drug interaction B.binge drinking C.overdosing D.intoxication
what area of public policy lies exclusively with the federal government? a. welfare policy b. criminal policy c. foreign policy d. education policy
What is the purpose of a capacitor
If the statement can be proven to be true and cannot be proven false, then it is a(n) _______.