kdlc06 kdlc06
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Harry bought 25 pens for 1.00. Find the unit rate

Respuesta :

jvjkvknb
jvjkvknb jvjkvknb
  • 02-12-2020

Answer:

4 cents

Step-by-step explanation:

1.00 divied by 25 =0.04 aka 4 cents

Answer Link
nathalyn1029
nathalyn1029 nathalyn1029
  • 02-12-2020
The answer is 4 cents because when you divide 1.00 by 25 it equals to 00.4 if you want a picture of the work her you go :)

Hope this helps :)
Ver imagen nathalyn1029
Answer Link

Otras preguntas

A 10 oz bottle of shampoo cost $2.40 and a 12oz bottle cost $2.64 find the unit rate for each which bottle has the lower unit cost
is/big/a/very/country/the/world/nepal/in/?/ rearrange in form of yes/no question​
Harper Lee was born in Maycomb, Alabama. True False
Help me please………………………
write an essay on businesss, finance and economic literacy​.
Any significant quotes from the novel “book thief” with page number included please??? I'm very in need !
Simplify: (-2)^-3 a) 8 b) 1/8 c) -8 d) -1/8
What is the length of AC?
Scientists have increased their ability to make observations beyond their own senses through the invention of specialized equipment such as Xray telescopes. Whi
Which two ratios represent quantities that are proportional? A. 25/28 and 5/7 B. 22/33 and 14/21 C. 16/13 and 13/16 D. 48/60 and 35/42