twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

what is Oort cloud in astronomy?
Kurt cut pizzas into wedges measuring 40 degrees if each person eats one piece of pizza how many people could he feed with two whole pizzas
The establishment of norms (averages) in order to assess what is representative of the general population is called _____.
Why must the region ruled by Hades have been a very gloomy place?
Which of the following contributes to strong imagery in a poem? A. rhythm B. repetition C. alliteration D. metaphor
A circular swimming pool is 21 feet in diameter. What is the circumference of the swimming pool?
The Baby Boomers caused a shift in media and a big change in television programming in the 80s. a. True b. False
Which of the following is NOT a factor of production? A. land B. labor C. capital D. pollution
Who founded Students for a Democratic Society? a. Tom Hayden and Al Haber b. Stephen Gubar and Mario Savio c. Barry McGuire and Mario Savio d. Stephen Gubar
what is -2/3x+1/3+x=2/5? thanks.