rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Math help! HELP ME ASAP!!!!!!!!
help me with this maths literacy
scan the following book titles which one Would you expect to focus on the adventures of a guide dog for the blind? a.)fast and simple dog Training b.)moving t
What most fundamentally aided the spread of Enlightenment ideas from Europe to America? A-the high literacy rate in American colonies B-the availability of news
What are the roles of women for the Mi'kmaq
What makes a fish a fish
Evaluate (a + b)2 for a = 2 and b = 3
essay on havan yagya ki sarthakta
once stimuli are in the brain they are processed by
What was a significant effect of the Greco-Persian Wars?