powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

Should the kinetic coefficient of friction and the static coefficient change with a different mass
|||. ArtsA. Identify what is being described in each number. Choose the correct answer from the box.
Why did many different native american cultures develop?
Will give BRAINLIEST!! Write a polynomial and show all the steps you would take to factor this polynomial completely. Please explain each step thoroughly. I am
How to find the area of an equilateral triangle inside a circle
A box, with rectangular sides, base and top is to have a volume of 2 cubic feet. It has a square base. Express the surface area A of the box in terms of the wid
100 points reward and mark you the brainlest i need it asap 3 or more sentances Using Fossils in Relative Dating Answer the Following Questions: 1.) Which foss
write the difference between a.Soil formation and Soil erosion b.Soil pollution and Soil profile
Does a kangaroo in hibernate, estivate, or migrate in cold weather?
Answer my question #4