roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following characters is of the montage house Gregory tybalt Juliet or benvolio?
In pine trees the male cones produce a. ovules. b. pollen. c. ovules and seeds. d. pollen and seeds.
Who is president us
Although Columbus did not actually find riches or a sea route to Asia, his voyages
evidence supporting a claim and counterclaim in an argument can be based on an appeal to emotion. this type of appeal is calleda. ethosb. logosc. pathosd. evide
What was the greatest strength of orpheus what was his weakness?
Fill in the blank with the correct direct object pronoun, based on the word in parentheses, the best complete this sentence: Isabel y Marta ______ traen. (frut
what plate tectonic features are most likely to occur when earths plates move away from each other
is this an example to appeal to pathos to persuade the reader? and for the support of this declaration, with a firm reliance on the protection of divine provide
What is the coefficient of the x6y4 term in the expansion of (x+y)10?