rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

The 1807 Slave Act _____. abolished slavery in 28 America abolished the British slave trade abolished slavery in Brazil abolished slavery in the British colonie
Who can help me with supporting with online source what in my book is wrong its about Islam please
which fraction is equivalent to 9/13
what is the empirical formula for Hg2(NO3)2
Which of the following is NOT a lifestyle risk factor for cardiovascular disease? a. physical activity b. obesity c. diabetes d. tobacco use
What is the meter for the poem "prospects of future glory of America" by John Trumbull
What does a journal written by frontier settlers most likely tell you about Manifest Destiny? what conditions were like during travels what settlers thought abo
Finding ways to connect ideas in order to learn them better is called a. Memorization c. Application b. Defining d. Association
what feature does this building have that tells you it's a roman design
Samori Ture led a resistance movement against the French in