davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

a tool rental store charges a flat fee of $9.50 to rent a chain saw and $3.75 for each day including the first write an equation that expresses the cost y of re
Solve this equation 6 + 3/4x =1/2x-4
A Fill in the missing syllable(s) for each spelling word. cap___tal____za tion ___clu sive pref____ ____
One bag of 25 diapers costs $3.99. A box of 89 diapers $18.99. Which is the better but? How much does each diaper cost?
How can writers use wordplay to develop a story's settings and characters?
Which 'great' empire was rooted in Rome and what did this empire spread throughout Europe?
Please help! Thank you! :) If you want to analyze the total annual production of goods, services, and structures within a nation, which economic figure should
tan64.3 equal to c over 115
conjugate plis Past Simple: I didn’t use the treadmill at the gym. Present Simple: . Present Continuous: . Present Perfect Simple: .
intermolecular forces in a gas