hannapeterson745 hannapeterson745
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Washington is buying a gallon of milk for $3.99 and some boxes of cereal for $4.39 each. If Mr. Washington has
$20, how many boxes of cereal can he buy?

Respuesta :

bdeku0821
bdeku0821 bdeku0821
  • 01-02-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why were the Native American children sent to boarding schools? A To explore a different part of the United State B. To gain a better understanding of their her
If eight Senators are chosen at random to form a committee, what is the probability that none of them will be democrats
What is the purpose of the image? A) to give readers more information about oceans B) to support the author's opinion about oceans O to show the creatures that
If a central angle measures 87°, then its arc will measure _____. twice as much the same half as much
39 inches is the right answer just did the test on edge
Help please I promise I will give brainliest
which sentence has the most objective tone? 1. many people, including several presidents, have birthdays in March. 2. tony will turn a mature 15 years old in Ma
A snail covers a distance of 1 meter in 2 hours. What is the snail’s speed?
Help! I’ll give brainliest to the first answer!
Smart people I need you i'll give brainlist to person who answers