jimenezlisett6
jimenezlisett6 jimenezlisett6
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Julie wants to buy tulip bulbs to plant. Each bulb costs $0.50 plus a one-time $4.50 shipping cost. She has $22 to spend.
Write an equation to determine how many bulbs b Julie can buy have shipped.

Respuesta :

hfruirehiuheih9 hfruirehiuheih9
  • 01-02-2021

Answer:

0.50 x 4.50 = 69.42.00 and 22 = 47.420.00

Step-by-step explanation:

47.420.00

Answer Link

Otras preguntas

as a European explorer which of these would you use to set a course?
Express the sum of 1020.00 m + 30.004 m using the correct number of significant digits.
find the area of the figure.
Who is the president of Germany?
what is the decimal equivalent of 56%? a. .056 b. .56 c. .0056 d. 5.60
Tareq pays $22.10 for 2.6 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon
How did trade impact the development of the West African kingdoms? Check all that apply. A) West Africa had rich resources of gold and salt. B) West African rul
what is $3.99 rounded to the nearest penny
what is one specific way that living in a company Town prevented workers from forming organized labor unions?
What equals 12,584 in multiplication?