emilywalters455 emilywalters455
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

please help me i’ve been struggling PLEASE !!

please help me ive been struggling PLEASE class=

Respuesta :

1xxhayitskayxx1
1xxhayitskayxx1 1xxhayitskayxx1
  • 01-02-2021

Answer:

1. s=43

2. s=148

3. s=137

Step-by-step explanation:

Ver imagen 1xxhayitskayxx1
Answer Link

Otras preguntas

Why did the United States seize the Pacific Islands during World War 2?
Help please thank you (next)
Felix has $11 and begins saving $5 each week toward buying a new phone. Eddy has $60 and begins spending $2 per week on supplies for his art class. What is the
Q14. Describe the fighting during the American Revolution in Georgia with the correct terms: The Battle of Rice Boats started in 1776 when British soldiers ar
How do I do this..? I'm just kind of confused
What’s is the image of point 2,5 under the translation that shifts (x,y) to (x+3,y-2)
Jen has $24 to spend on five pens after buying them she had $14. How much did each pen cost?
counting atoms H2O ?
At which time does the nurse anticipate that the woman will need the most pain relief measures
Which of these choices show a pair of equivalent expression? Check all that apply.