keke267686 keke267686
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

9) Brenda spent $30 on eating utensils.
Spoons cost $6 and forks cost $2. If she
bought a total of 9, then how many of each
kind did she buy?

Respuesta :

linaherendez519 linaherendez519
  • 01-02-2021
She bought 4 spoons and 5 forks
Answer Link

Otras preguntas

how do neurotransmitters work in relation to stress and comfort food
The first step of the financial planning process is to: A. develop financial goals. B. implement the financial plan. C. analyze your current personal and financ
Who discovered America? Please help
What are two really good questions regarding the war measures act
which number is a perfect square? 33 37 48 49
what is one theory about how early people migrated from asia in the american
Consider the function F(x)=x^3-6x^2+9x. What are the x-intercepts of F(x)? write the soltuin(s) as ordered pairs.
what is the rationalggggg
the weight of lyle's dog increased from 29.7 pounds to 48.9 pounds in a 8 month period. what was the dog's average weight increase per month
name the values of the given digits 6s in 6,600