cole8629
cole8629 cole8629
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios.

6 ounces of pistachios cost $7.50

Respuesta :

bsnanamamsm bsnanamamsm
  • 02-02-2021
Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios. 6 ounces of pistachios cost $7.50 mc022-1. ... The final cost should have been $16.80
Answer Link

Otras preguntas

Multiplying fractions by whole number 5 x 1/3=?
Rewrite the following quadratic functions in intercept or factored form. Show your work. f(x) = 3x^2 - 12
What is the best time of day to exercise
Divide. –4.2 ÷ 6 = A –0.7 B 0.7 C –7 D 7 Please help me
Rewrite the following quadratic functions in intercept or factored form. Show your work. y = 5x^2 + 10x
fill in the blank 1-5
Which word BEST describes the White Rabbit in the passage?
What it is chemistry?
A bicycle training wheel has a radius of 3 inches. The bicycle wheel has a radius of 10 inches.Approximately how much smaller, in square inches and rounded to t
Which of the following statements is correct? A. a. Corporations are at a disadvantage relative to partnerships because they have to file more reports to state