khristinangie052320 khristinangie052320
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

The cost for 16 ounces of cheese is $3.20. What is the cost for 20 ounces of cheese? The cost for 20 ounces of cheese is $​

Respuesta :

sydneyketchow sydneyketchow
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Crime is never a choice - critically discuss. (just need basic idea points and theories)
What does –3.6 ÷ –1.5 equal
10. Two sides of a triangle are of length 6 cm and 2.5 cm. The length of the third side of triangle cannot be (d) 3.2 cm (a) 4.8 cm (b) 5 cm (c) 5.5 cm bea
a ) why did the centipede offer to be the listener in the conversation b) who spoke more about the spider or the centipede c) why did the Centipede sigh at the
2/3 divided by 1/2 On a grid
The tempatire was -13°f and then rose 9°f
Name the following formulas/symbols. a) NAD b) NADP c) NADPH
Name the following formulas/symbols. a) NAD b) NADP c) NADPH
Find the slope of the line through each pair of points: (3,4) and (3,-4) m=?
Solve by using substitution. Express your answer as an ordered pair. {x−6y=−4. x=2y+4