irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Simplify square root of negative 81
X: 4 units of A and 5 units of B per hour Y: 3 units of A and 10 units of B per hourCost to run machine X:$22/hr Cost to run machine y:$25/hrx=n
5x^2-14x-3/10x^3+2x^2+5+1
A tax on a good a. raises the price that buyers effectively pay and raises the price that sellers effectively receive. b. raises the price that buyers effective
Any wacky tacky day poems
A covered entity may use or disclose PHI without authorization, or documentation of a waiver or an alteration of authorization, for all of the following EXCEPT:
How do you fix peer answer bad gateway 502. Please help
An animal inherits a mutation in a gene that produces dark pigment proteins that are expressed in the animal’s skin tissue. If the mutation terminates the gen
9 Solve the system: 2x - 4y = 14 3y + 5x = 9 A. x = 3, y = -2 B. x = 5, y = -1 C. x=y=-11 D. x = 12y= - 23
find the absolute error and percentage error in rounding; the yearly profit of $1367540 made by a company to $1.37 million ​