quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Tell if the events are independent or dependent. Explain your reasoning. A spinner lands on 10. The same spinner is spun again and lands on 10 again. A. The e
[1] Thomas Paine’s Common Sense was published in 1776. [2] The Revolutionary war began that same year.
In order for a new word to be maintained in your vocabulary, you must _______ it. A. define B. use C. pronounce D. read
Which element is a metal that is in the liquid phase at STP? (1) bromine (3) hydrogen (2) cobalt (4) mercury
Which substance is an electrolyte? (1) CCl4 (3) HCl (2) C2H6 (4) H2O
All the isotopes of a given atom have(1) the same mass number and the same atomic number(2) the same mass number but different atomic numbers(3) different mass
Which pair of compounds are isomers? (1) NO2 and N2O4 (2) P2O5 and P4O10 (3) HCOOH and CH3COOH (4) CH3OCH3 and C2H5OH
Which Group 15 element exists as diatomic molecules at STP? (1) phosphorus (3) bismuth (2) nitrogen (4) arsenic
What is the mean absolute deviation of the following data set? 28, 32, 47, 16, 40, 35, 38, 54
Why did American Indians occupy Alcatraz Island in 1969?