jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

what is 46/12 as a mixed fraction in simplest form
what are bubbling leaves and molten rock called from a volcano
Is rock solution because it is made up of minerals, water, stone, and dirt?
Work and power are different because (2 points) work involves force and distance while power involves force and velocity. work involves distance and mass while
|express 0.45 as a Fraction| what is the answer?
How do you write 12/5 as a whole number
Round each number to the specified place. 198.59 (ten) 724.82338 (tenth) please help!!!!
to estimate the product of 5 and 193 round 193 to the nearest hundred before multiplying
A gardener weeds 2/3 of a flower bed in 6 min. How much of the flower bed did the gardener weed in 1 min?
cara untuk memperkuat posisi ekonomi negara dikawasan asia tenggara