Marissa6345
Marissa6345 Marissa6345
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a total amount is $1.69 and 24 cookies were made, how much will per cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2021

Answer:

40.56

Step-by-step explanation:

Answer Link
JustCayla
JustCayla JustCayla
  • 03-02-2021

Answer: about 7 cents

Step-by-step explanation:

1.69/24=0.07..

Answer Link

Otras preguntas

Find ration aqual to the radio given 12:7
Why did Christianity appeal to many Romans? Give a detailed response
Enter the missing value into the box to complete the ratio comparing 6 yards to 9 feet. to 1
when things don't go as planned it bothers you? agree or disagree
Which accurately describes war efforts of King Sargon II of Assyria?
The distribution of benthic biomass is related to ________.
José __________ (entregar) la tarea
How many 3/7 cup sugar bowls can be filled from 6 cups of sugar
Josh wants to make a set of 12 ceramic cups.He figures he'll need 0.75 of a pound of clay for each cup.How many pounds does Josh need in all?
How to do this? Please give answer ASAP with instructions why. Thank you so muchhhhhh