ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are the steps on adding and subtracting integers
Help plz! Find the indefinite integral of 3x² + 4x given that when x = 1, the indefinite integral is -2.
wuts 5 + 5 and what bands do u guys like
Jenna lifts a 5 kg mass through a displacement of 2 m in 3 S. How much time does Kendra need to lift a 10 kg mass through a distance of 1M in order to have the
What is an example of symbiosis?
Use the distributive property to solve 4x(25+4)
Fill in the blanks: Ana ______________ (comprar) ropa tradicional todos los fines de semana.
Which of the following elements has properties similar to N? B O P Si
which artwork was made using the techniques of thick outlines and brash, unreal colors
IM REALLY CONFUSED! Help!!!!!!! Please explain your answer, thank you!