skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

What is the lateral area of the rectangular prism with a base length of 17 m, a base width of 7 m, and a height of 5 m?
The circumference of a circle is 6.28.What is the area of the circle?
Al washed a car in 6 minutes. Fred washes the same car in 8 min. How long dies it take Al and Fred to wash the car together?
Which of the following rivers is the world's busiest waterway ?
if you live 35 miles from work & drive 35 mph how long would it take to get there
How many eighths are there in 4 1/4
What is the change in number of individuals in a population over time? A. population decrease B. population stability C. population growth D. population resista
How many eighths are there in 4 1/4
The formula C = 20x + 5 models the cost of New York Yankees T-shirts, where C is the cost and x is the number of shirts sold. Choose ALL TRUE statements in the
Which word is an interjection commonly used in advertising?