saylorjomariahcurd
saylorjomariahcurd saylorjomariahcurd
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

A kid runs an ice cream stand for 14 days. In one day, he makes about 10.00. In those 14 days, about how much money will the kid make?

Respuesta :

ILYA06 ILYA06
  • 04-02-2021
14 x 10 = about $140
Answer Link

Otras preguntas

Why is Mars red? Please describe your answer.
What genre of music did Rock bands play in Haight Ashbury to raise money for the community and as part of their community rituals of mediation?
the acceleration of a body is 3 metre per second square what does it mean​
The density of a liquid gold is 19.32 g/mL. If you were to fill a 2.000 liter soda bottle with gold what would the mass of the liquid be?
Lorraine writes the equation shown. x squared + y minus 15 = 0 She wants to describe the equation using the term relation and the term function.
In your opinion, what are the pros and cons of modern authors, songwriters, and poets borrowing older works to create modern versions of them?
Tim can type 2000 words at a speed of 50 words per minute bobs typing speed is 80 words per minute how much less time did bob take than Tim to type 2000 words
Solve for x: 5x + 2 = 4x - 9. (1 point) a 7 Oь -7 11 Od -11
A student at St. F. X. decided to become his own employer by using his car as a taxi for the summer. It costs the student​ $693.00 to insure his car for the 4 m
celeb types 100 words in 5 minutes what is the unit rate