juanantoniov375
juanantoniov375 juanantoniov375
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you got 8 mangoes and 3 apples for $18 and 3 mangoes and 5 apples for $14.50. How much does each mango and each apple cost ?

Respuesta :

emmaratcliff2009 emmaratcliff2009
  • 04-02-2021

Answer:

apples cost $2.00 each

mangoes cost $1.50 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I have no clue what the answer is please help me?
Which of the following rational functions is graphed below? 10 -10 10 -10 O FX-6-53 1 A. F(X) = (x - 5) B. F(X) = -5x OCAM C. F(X) = 5x D. F(x) = 1 (x+5)
please help me! by finding slope thank you have a blessed day
How to hide location on iphone without them knowing?.
If a apple tree has 200 apples and some one takes half how much would there be left
what other biomolecule can we use for fuel?
which disase is caused by a virus? A.Tuberculosis B.Chicken Pox C.Salmonella Poisoning D.Strep Throat
You have 4.25 bags of soil. Each bag covers 148.2 square feet. How many square feet can you cover with all of the soil?
Please help me with this question! I will give brainliest! I will give it if its right! Also look at screen shot. It didnt let me put the 4 options but look at
DIRECTIONS: Write a compound sentence for each pair of shorter sentences below. Use an appropriate conjunction and correct punctuation. 1. The article was inter