lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

i need help asap please
4. Dave's car payments are $323 per month. Dave earns $8.50 per hour at his part-time job. How many hours must Dave work each month just to make his car payment
What should a prince do wishing to hold his own power?
Which type of waves can move objects, like boats or surfboards, across the water in the ocean? A) deep water B) shallow water C) no ocean waves can move objects
Why is pollution so widespread
In order to allow the company to focus on more lucrative​ products, Johnson​ & Johnson sold its Ortho Clinical Diagnostics Division. This is an example of​
ENERGY CANNOT BE CREATED TRUE False Other:
If you are regularly active your heart will get bigger and stronger. Question 1 options: True False
I don’t know how to get started please help
What is the product of (-0.39)(-0.06)(0.29)