zari20
zari20 zari20
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada


Marilyn buys pens that cost $12 per dozen. What is the cost of one pen?
$12.00
$24.00
$1.00
$1.20

Respuesta :

Cutepoptart
Cutepoptart Cutepoptart
  • 04-02-2021
C is the correct answer as a dozen is twelve so the cost of one would be a dollar.
Answer Link
shyannaevan52
shyannaevan52 shyannaevan52
  • 04-02-2021
Your and would be: C) $1.00
Answer Link

Otras preguntas

how do you know if a solution is extraneous?
Where do the commas go : Science math and english are more difficult than reading.
Please help I need help fast
Help me please <3 ill give yall 20 points
You have 6,368 grams of a radioactive kind of cobalt. If its half-life is 271 days, how much will be left after 542 days?
factor the expression using GFC.1. 12(y-8)​ give explanation pls
bro i need this these answers some help T_T
Click this link to view O*NET’s Work Activities section for Chefs and Head Cooks. Note that common activities are listed toward the top, and less common activit
PLZ HELP ME ILL MARK AS BRAINLEIST
Find the measure of the missing angles