anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

Ask your partner using the word provided and the verbs gustar, encantar, importar, and interesar. Then respond in the yo form to the question you ask.
What is the measure of
Perimeter of 8ft by 7ft
An object with a mass of 6.3 kg has a force of 7.1 newtons applied to it. The resulting acceleration of the object is __ with the unit of ___.
who is Christopher Columbus
write the equation of the line perpendicular to y=5/6x+2/3 that passes through the point (-3,5)
x= 3 is not a solution to 12 + x = 16 Why not?
Solve three and two fifths plus three and four sixths. six and six thirtieths seven and two thirtieths seven and six elevenths nine and two thirtieths
Why were immigrant families forced to take low paying industrial jobs in late 2800s
find the minimum and maximum value of f(x,y)=x-4y for the feasible region