Tamiabern
Tamiabern Tamiabern
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Please help quick I also give brainliest <3 also please out the units

Answer as many s you can please

Respuesta :

AGM1221
AGM1221 AGM1221
  • 02-03-2021

Answer:

1. 20.4

2. 84

3. 56

4. 171

5. 132

6. 297

7. 100

8. 56

9. 51

10. 828

Bonus: 644

Step-by-step explanation:

Sorry, if some are wrong.

Answer Link

Otras preguntas

5. What metaphor did Las Casas use to describe the natives and where does this metaphor come from?
At the market, almonds cost $0.51 per ounce. How much does a bag of almonds cost if it weighs 1.6 ounces?
[tex]\sqrt{x} 180[/tex]
A watermelon weighs 4.2 kg and a pumpkin weighs 2 kg 250g Express the total weight of the items in kilograms. (30 points​
Why does my screen keep showing R/34 pictures of boots the monkey? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as
How are you feeling today
26. Which of the following is an equation for the line that is perpendicular to the line y = 2x - 9 and passes through the point (-4,5)? A. y = 2x+7 B. y = -1/
What measurement could be the length of a pool?
Solve the equation, 2x + 1 = 3, for x. Which of the following properties of equality did you apply? Question 5 options: A) Subtraction and division B) Subtracti
I’ll give BRAINLIEST if correct