tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

16.9 oz of Pepsi for $2.29 or 12 oz of Pepsi for $1.89?

Respuesta :

kelli321 kelli321
  • 03-03-2021
12 oz
jnnnnhh
yes bevayde it should be
Answer Link

Otras preguntas

The Canadian Rockies have become a popular spot for ________________. a. paramotoring c. ice climbing b. wake boarding d. kite surfing
A challenge that Italy faced after unification was
Why does tom sawyer live with his Aunt Polly?
the amount 180.00 is what percent greater than 135.00
A large spool holds 78.5 meters of steel cable. How many centimeters of cable does the spool hold?
Back isto rear as pit is to?
132 soap dispensers 23 percent were contaminated, how many were contaminated?
What is the fairly long developmental stage that begins before the teenage years and ends just after them? a. Concrete Operational Stage b. Puberty c. Preope
A person who doesn't have enough calcium in his or her diet is at risk for developing bones that are weak and break easily. This condition is known as a. osteo
How are producers able to produce food?