amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

How to use the Associative property to write an expression equivalent to (w+9)+3.
What is equal to the opposite of a number a divided by another number b? Select all that apply.A. The number a divided by the opposite of the number b.B. The op
Kathe Kollwitz self portrait reveals one aspect of the character of
find the solutions -2x+8y=14 -2x-2y=-26
how does Odysseus prove to be an epic hero?
some examples of persuasive techniques
Why don't early paintings tend to look very realistic?
Need help on this question
Each week you drive 150 miles.your car gets 25 miles to the gallon and gas prices are 3 per gallon.how much gas money will you spend on gas each week
Thomas jefferson called rights given by god -