jaelynmoore7 jaelynmoore7
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ten pounds of fruit costs $9.04. The pears cost $0.99 per pound and the apples are $0.56 per pound. How many pounds of pears were purchased

Respuesta :

imslowhelpmelol imslowhelpmelol
  • 03-03-2021
hope it helps you sir
Ver imagen imslowhelpmelol
Answer Link

Otras preguntas

the area of the polygon is 27 mi 2 what is the formula that shows the length of side a​
DL: Activity 2.3 Resistance Complete the questions based on the Resistance presentation. a. All resistors ___________ or _____________ the flow of electrons. b.
is a muscle an example of an organ true or false​
What happens to the Cl atom when it becomes part of a stable molecule NaCl?
Where did the Bantu of East and southern Africa migrate from? A. North Africa B. West Africa C. Arabian Peninsula D. Spain
Carbon 14 and carbon 12 are both isotopes of the element carbon check all answers that are true about them
Help me with this Spanish . It’s preterite form
between online and campus learning, what is your idea to express your experienc?
HELPPPPPPPPP WILL GIVE BRAINLIST
At the same time a 50-foot cell phone tower casts a 32-foot shadow, a nearby light post casts a 20-foot shadow. How tall is the light post?