jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between Zen Buddhism and Pure Land Buddhism?
-1 3/8 divided by (-1 4/7)=
carbohydrate molecues are made of carbon,_____ , and oxygen
The Peace Treaty of 1766 ended the Native American attacks led by the Ottawa chieftain 1.PONTIAC 2. POCAHONTAS 3.POWHATAN
[tex] \sqrt{18 \times 18 \times 4} [/tex]please help me guys
Perform the indicated operation. 5/8 + 7/12 1/2 5/24 1 5/24
Which of the following is a perfect square trinomial? A. 4x^2-20xy+25y^2 B. 4x^2-14xy+25y^2 C. 4x^2+20xy-25y^2 D. 4x^2+14xy-25y^2
What is the adverbial phrase in the following sentence? The portrait over the fireplace was painted by my great-uncle from Charleston, South Carolina. Question
For calculating work, the force and the distance must be in the same ____________. Units direction magnitude 2. The lawnmower handle is at an angle to make it _
what native American tribe of the northwes attempted to meet Canada while fight in the US Army