Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

fructuse, sucrose, and starch are all examples of ? carbohydrates, lipids,nucleic acids or proteins?
how to change 3.25 in to 32.5
When the body receives stimuli, which structure typically processes the stimuli?
during the lunch break a deli sold 36 large sodas if the ratio of large sodas sold to small sodas sold was 4 : 1 how many small sodas were sold
3/5x=52 is the answer 120 or 130
How do you work out 8 something 2 something 1 =24 ?
Air pollution affects everyone equally. True or false?
How many rolls can you make with 5 2/3 cups of flour?
Going into a recent election, only about 62% of people old enough to vote were registered. In a community of about 55,200 eligible voters, how many people were
Is 5/11 greater than 1 / 2?