Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Are fat fish more likely to have broad stripes than thin fish
sketch a 3 by y square. Find its area in terms of y show your reasoning
Many of the proteins in the human body are enzymes that catalyze chemical reactions. what is the relationship between enzymes and activation energy?
_______ rock can be changed directly into _______ rock with the application of heat and pressure.
Which words in the sentence are the adverb clause? The dog will be quite grumpy until we take it for a walk. A. the dog will be B. until we take it f
Sandy has 16 roses, 8 daisies, and 32 tulips. She wants to arrange all the flowers in bouquets. Each bouquet has the same number of flowers and the same type
Which of the following describes why wetlands are so important to the water cycle? a. dense vegetation helps filter out pollutants in the water b. open meadows
With which word or group(s) of words can the subjunctive verb form were be used in place of was?
Which career field is an applied science? geology biotechnology physics chemistry
What are character traits that people work toward, in order to become better human beings?