didiguchibuikem
didiguchibuikem didiguchibuikem
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Four ingredients costing $320 per kg $240 per kg $160 per kg and $85 kg are mixed so that air masses are in the ratio 4:1:3:2. calculate the average cost per kg of the mixture​

Respuesta :

25camronheardboyd
25camronheardboyd 25camronheardboyd
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link
zkh453560 zkh453560
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! HOW DO YOU SOLVE THIS?
what is mean of french​
Question 3 A. Write the HTML code that would produce the following output. Fruits - Mango - Orange - Pineapple Vegetables 1. Carrot 2. Callaloo 3. Tomato
If an internet service can download a 2GB file in 50seconds Find the internet speed in MBps
Contact lenses 1. should/shouldn't be worn.
What time period first introduced Christmas wreaths?
imagine you are the school captain and the cdf committee wishes to set up a project in your school.the principal has asked you to organize with the prefects to
........ami s' appelle Jean (mon-ma-mes)​
In the ____ of new englanders, wicked means "very" or "extremely
You are visiting a job site and observe a worker who is installing siding on a building. The worker is standing on the top step of a ladder that is not long eno