Areeka
Areeka
03-05-2021
Mathematics
contestada
Here is the Math problem.
Respuesta :
kica226
kica226
05-05-2021
Answer:
Workup in photo below.
Step-by-step explanation:
Good luck.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
I need to add words but plz help me im stuck
Michael has to pay $300 rent. He gets paid $18 per hour. Write an equation that represents his profit, y, after working x hours. Chakan worked at the warehouse
A recipe used 2/3 cup of sugar for every 2 teaspoons of vanilla. How much sugar was used per teaspoon of vanilla? A. 1/3 B. 1 1/3 C. 2 2/3 D. 3
HELP PLEASE!! Please don't give me sites or links, those won't work since the site is blocked
How did Jim Crow laws get their name?
Spanish-Fill in the blank of each question with the appropriate verb from the list. Then, complete the response using the same verb. Two verbs will not be used.
Because of nondisjuntion, are not distributed evenly in the zygote.
In Prodigy, Luigi's inventory weighs 3 2/3. He is collecting old socks which each weigh 4/3. Construct an equation that represents the total weight of Luigi's
A water tank will hold 50 gallons. What flow rate, in gallons per second, is required to fill the tank in 20 seconds. PLS NO LINKS A. 0.4 B. 2.5 C. 16.7 D. 70 A
Nicole bought a meal in a town that has no sales tax. She tips 20%. Select all meals Nicole could buy for less that $15 total. A. 12.36 B. 12.50 C. 13.00 D. 14.