stu214178 stu214178
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Katy buys 4 DVDS every 2 weeks how many DVDS will she buy in 14 weeks

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-05-2021

Answer:

28 dvds in 14 weeks

Step-by-step explanation:

4 dvds in two weeks

2 dvds in a week

14 weeks equal 28 dvds

Answer Link

Otras preguntas

before donating a computer you should use a program to wipe the hardest to remove all of his data true or false
how do i complete these patterns
TRUE or FALSE 1. Health related factors refer to coordination, agility, power, speed, balance, and reaction time. 2. There are some aspects of fitness that we h
write -12 as an fraction
explain how to use the break apart strategy to find 247 + 358
Which best describes a purpose of the Ku Klux Klan in the 1860s and 1870s? to intimidate blacks and white Republicans to murder blacks and white Republicans to
the cost of 3 bottles of apple spread is $7.41. what is the cost of each bottle of apple spread? $1.62 $2.47 $4.41 $10.41
Part A: Explain why the x-coordinates of the points where the graphs of the equations y = 4^x and y = 2^x + 2 intersect are the solutions of the equation 4^x =
solve |5x - 1| < 1 a. {x|0 < x < 2/5} b. {x|x < 0 or x > 2/5} c. {x|-2/5 < x < 2/5}
While playing a game, you move back 5 spaces with the roll of the number cube. Your friend moves forward 3 spaces. Write each amount as an integer.