natashaleeall8
natashaleeall8 natashaleeall8
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Janay paid $168 for 42 sandwiches for the class picnic. What is the unit rate in dollars for each sandwich?​

Respuesta :

jadynmanguerashin jadynmanguerashin
  • 04-05-2021

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Whats the answer to this question??
What is -5/8 / 9/10 ? A. -25/36 B. -9/16 C. -45/80 D. -1/36
Who is the hero of the Iliad?
Which answer choice best explains why nuclear reactions release more energy than chemical reactions?
A basketball goal is 18 inches in diameter. A basketball has a diameter of about 9.6 inches. What is the difference in circumference between the goal and the ce
What is the prepositional phrase for the sentence, we invited everyone to our house.
Cacao is the name of the processed cocoa paste used in chocolate bars. True or False
Which of the following is a reason that a drug may not receive FDA approval?
At the beginning of the selection, richard
What do actor identify as the most desirable quality in a director?